#2016-06-27 23:31:08 

Zwycięzca

Użytkownik

Wysyłał ktoś z was paczkę do Niemiec? Ile kosztuje nadanie paczki z Polski do Niemiec, ile czasu idzie taka paczka i czy nadanie takiej paczki można zlecić każdemu kurierowi?
#2016-06-28 00:00:48 

Beta

Użytkownik

Wszystko zależy od wagi i gabarytow przesyłki. Najlepiej to znajć sobie jakiegoś brokera kurierskiego, firmę typu 2send.pl i korzystając z ich strony oblicz koszt nadania paczki. Już teraz moge ci jednak powiedzieć, że nadawanie przesyłek zagranicznych i to bezpośrednio przez kuriera jest dosyc drogie, dlatego większośsć osób prywatnych i tak korzysta z poczty. Przesyłka idzie znacznie dłuzej, ale jest też dużo taniej.
#2016-06-28 00:18:15 

SkokDoWody

Użytkownik

Nie wiem dokładnie jak jest z cenami przesyłek kurierskich w kierunku Niemiec, ale nadanie paczki do Francji przez kurier, przy zaznaczeniu że jest to paczka ważąca do 10kg, to koszt rzędu 150-200zł. Jak widzisz nie jest źle. Oczywiście gdzieniegdzie pewnie jest drożej, ale to dlatego człowiek szuka innych rozwiązań. ;) Najlepiej nie wysylac bezpośrednio u przewoźnika, tylko korzystac z jakiegoś pośrednictwa (w tym rzypadku akurat to jest tańsze rozwiazanie, niż w życiu w ogóle ;)).
#2016-06-28 02:09:51 

Zwycięzca

Użytkownik

Dzięki za informacje, a orientujesz się czy każda firma kurierska dostarcza paczki za granicę, czy też trzeba się zgłosić do jakieś konkretnej?
#2016-06-28 03:52:59 

SkokDoWody

Użytkownik

Te największe na pewno świadczą taką usługę. Nie wiem jak jest z mniejszymi, trzeba by było się dopytać. Zajrzyj sobie pod ten adres https://2send.pl/firmy-kurierskie-wroclaw. Masz tam listę kilku większych kurierów, którzy na bank realizują przesyłki zagraniczne. Tylko musisz sprawdzić ceny ich usług, nie wiem która z tych firm jest w tej chwili najtańsza.
#2016-06-28 06:22:48 

Zwycięzca

Użytkownik

Jeszcze raz wielkie dzięki, za podpowiedzi. Kurcze powiem szczerze, że jednak będzie drożej, ale widze, że nie jest zupełnie źle. Pozdrawiam.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015