#2016-07-06 21:28:46 

Beta

Użytkownik

Witam, mój dziadek założył całkiem pokaźną pasiekę. Bardzo lubi opiekować się pszczołami, wszyscy w rodzinie wiemy, ze jest to dla niego bardzo ważne. Z drugiej strony martwimy się czy na pewno wszystko jest w porządku pod kontem prawnym. Czy jeśli kogoś ugryzie pszczoła, a ten ktoś będzie miał uczulenie i co mu się stanie, to czy za szkody i uszczerbek na zdrowiu odpowiada mój dziadek?
#2016-07-07 00:21:28 

Gromka

Użytkownik

Z tego co wiem, lepiej jest się ubezpieczyć w takim wypadku. Nikt nie jest w stanie dopilnować pszczół by nie wylatywały poza teren. zresztą nie o to chodzi. Masz pasiekę, jesteś potencjalnym zagrożeniem. nawet jak sąsiada ugryzie pszczoła nad jeziorem może powiedzieć, że to twoje i dochodzić odszkodowania. W dzisiejszych czasach bez ubezpieczenia lepiej nic nie zaczynać. to jest ogromne ryzyko.
#2016-07-07 01:06:28 

Zefirka

Użytkownik

dokładne informacje na ten temat znajdziesz na stronie http://www.pszczeliazyl.pl/. To jest bardzo ciekawy blog, prowadzony przez pasjonata. Oosobno są artykuły na temat prawa, osobno na temat hodowli i rozmnażania. Można znależć tam praktycznie wszystko co jest potrzebne do pszczelarstwa.
#2016-07-07 02:55:03 

Popin

Użytkownik

Najlepiej poszukaj na forach pszczelarskich. Na pewno wiele osób spotkało się już z taka sytuacją. Z mojego doświadczenia najlepeiej jest pytać kogoś kto miał ten sam problem. Nikt tak ci nie doradzi ;)
#2016-07-07 03:48:55 

Zefirka

Użytkownik

Na Pszczelim Azylu znajdziesz też fora. Chyba nawet jest tam też specjalny dział dedykowany kwestiom prawnym. jeśli jeszcze nikt nie poruszył tego tematu, radzę zapytać tam.
#2016-07-07 06:17:29 

Popin

Użytkownik

Jasne, na pewno to jest najlepszy sposób. dziadek pewnie nie czyta takich stron, ale może można mu podrzucić, albo samemu przeczytać i przygotować gotowe rozwiązanie. Nie wiem jak twój, ale mój dziadek raczej kiepsko się odnajduje w Internetach. No ale wiadomo zależy od człowieka ;)
#2016-07-07 08:44:14 

Beta

Użytkownik

Mój też raczej kiepsko. Dlatego właśnie szukam informacji. Żeby załatwić wszystko za niego. Nie chciałabym, żeby miał z tego powodu jakieś problemy.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015