#2016-08-17 03:23:35 

WolnyKoń

Użytkownik

Zastanawiam się, czy jakieś lepszej jakości uszczelki mogą pomóc w wyciszeniu wnętrza mieszkania, konkretnie chodzi mi o wyciszenie sypialni. Niby drzwi są nowe i dobrze dolegają do futryny, ale jeśli chodzi o ich akustyczność to jednak nie jest to, czego bym oczekiwał.
#2016-08-17 03:57:53 

Kastet

Użytkownik

Po prostu zainwestuj w jakieś markowe uszczelki wyciszające do drzwi. Z tego co się orientuję, to w swojej ofercie tego typu uszczelki ma firma Tesa. Oni specjalizują się w produkcji uszczelek i do okien i do drzwi, także na pewno znajdziesz coś ciekawego w ich ofercie. Tak od siebie mogę dodać, że jeśli gumowe uszczelki nie zapewniają wystarczającego wyciszenia, to można spróbować z sylikonową wersja takich uszczelek. Te ostatnie są co prawda nieco droższe, ale moim zdaniem w tej chwili nie ma lepszego produktu na rynku.
#2016-08-17 06:04:16 

Felicjan22

Użytkownik

Potwierdzam. Uszczelki od firmy tesa.pl sa naprawde rewelacyjne, zwłaszcza te sylikonowe. Takimi uszczelkami bez problemu zaizolujesz każdą, nawet większą nieszczelnosć. Sylikon doskonale dolega do powierzchni futryn i ram okiennych, także w jakiśs sposób pomaga w wyciszeniu wnętrza. Jeśli jednak chcesz naprawde porządnie wyciszyć sypialnie, to same uszczelki raczej nie wystarczą. Ja radziłbym po prostu zainwestowac w lite drzwi z wewnętrznym wyciszeniem. To najlepsza opcja, jesli nie chcesz, żeby podsłuchiwały cię dzieciaki.
#2016-08-17 06:39:22 

Malcolm

Użytkownik

Żeby wyciszyć poddasze wyposażone w okno często stosuje się specjalne gumowe uszczelki do okien dachowych, także ja radziłbym od wypróbowania uszczelek gumowych. Możesz też pomyśleć o doklejeniu do dolnej krawedzi drzwi jakiegoś paska z włosiem. Są takie uszczelki z nylonową szczotką, to też w jakimś tam stopniu działa wyciszajaco. Tak jak wspomniał kolega wyżej najlepsze będą jednak lite drzwi, bo takie z szybką są bardzo akustyczne.
#2016-08-17 08:17:52 

WolnyKoń

Użytkownik

Nie wspomniałem o tym, ale ja mam drzwi lite, tylko faktycznie nie mam tej uszczelki od dołu. Dzięki za podpowiedź, będę próbował i jak efekt będzie pozytywny to za jakiś czas dam wam znać. Pozdrawiam!
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015